Schmidt Gábor helyettes államtitkár is köszöntötte az Olaszországból hazaérkező speciális olimpikonokat

A magyar delegáció hat arany-, négy ezüst- és hét bronzéremmel, valamint két-két negyedik és ötödik helyezéssel fejezte be az értelmi fogyatékossággal élő és tanulásban akadályozott sportolók világeseményét, amelyen 101 ország 1500 sportolója vetélkedett, március 8. és 15. között.

Torinóban és Sestriere-ben versenyeztek a magyar speciális olimpikonok, akiket Schmidt Gábor sportigazgatási és fejlesztési ügyekért felelős helyettes államtitkár személyesen is meglátogatott.

„Mindkét helyszínre el tudtam menni, még soha nem láttam hófutást élőben, nagy élmény volt – nyilatkozott Schmidt Gábor. – Nagyon jól teljesítettek a versenyzőink, érmeket, értékes helyezéseket szereztek, fantasztikus élmény volt őket látni. Azt gondolom, nem az a lényeg, hogy ki milyen érmet szerez, hanem hogy végig tudta-e csinálni, amit eltervezett. Azt tapasztaltam, hogy az edzők, az egész csapat egy egységet alkotva segítik a sportolókat, és jó látni a felhőtlen örömöt, amikor jó helyezést érnek el.”

A helyettes államtitkár úgy fogalmazott: reményei szerint az illetékes szervezetek, kollégák érzik, hogy a sportállamtitkárság igyekszik egyre nagyobb figyelmet fordítani rájuk, s ez talán a támogatásokban is megjelenik.

„Amikor azt mondjuk, hogy a sport mindenkié, akkor ezt így is gondoljuk. Mindegy, hogy ki milyen élethelyzetből indul, a sport sok mindenre megtanít és egyben üzenet másoknak is, hogy semmi sem lehetetlen” – mondta, s egyben gratulált a Magyar Speciális Olimpia Szövetségnek, mert „látszik, hogy egy nagyon jó csapat, nagy odafigyeléssel, nagy empátiával közelít ehhez a sokszor talán nehéz feladathoz”.

A magyar küldöttséget a Magyar Sport Házában köszöntötték ünnepélyes keretek között.

„Sok olimpián vettem részt, de ilyen egységes, összeszokott, egymást segítő csapatot még nem láttam. A sikeretek közös siker” – mondta Schmidt Gábor sportigazgatási és fejlesztési ügyekért felelős helyettes államtitkár a torinói Speciális Olimpia Téli Világjátékokon tizenhét érmet – hat aranyat, négy ezüstöt és hét bronzot –, valamint két-két negyedik és ötödik helyet szerző magyar küldöttség vasárnapi ünnepélyes fogadásán.

„Az érmek önmagukért beszélnek, de ti mindannyian győztesként tértetek haza. Már azzal nyertetek, hogy kijutottatok a világjátékokra” – emelte ki Schmidt Gábor helyettes államtitkár a Magyar Sport Házában tartott eseményen.

Az értelmi fogyatékossággal élő és tanulásban akadályozott sportolók világeseményén 101 ország 1500 sportolója vett részt, a magyar színeket kilenc versenyző képviselte 4 sportágban: alpesi síben, gyorskorcsolyában, hófutásban és műkorcsolyában.

Négy év múlva Svájc lesz a Speciális Olimpia Téli Világjátékok házigazdája.

Fotó, forrás: eM. Soós György, nso.hu, MTI, specialolympics.hu

Scroll to Top