50 nap múlva rajt Abu Dhabiban és Dubajban a Világjátékokon!

Kezdőlap » Abu Dhabi 2019 » 50 nap múlva rajt Abu Dhabiban és Dubajban a Világjátékokon!

Közzététel dátuma: 2019-01-23.

A következő hetekben bemutatjuk a 14 sportág magyar indulóit, felkészítőit!
Ezúttal a tenisz sportág indulóit ismerhetik meg!
Keresztesi Alexandra

Egyesület: Szivárvány SE

Versenyszám: női egyéni és vegyes páros

Szandi 5 éve kezdett teniszezni Hódmezővásárhelyen. A női teniszjátékosok közül kimagaslóan ügyes játékos. Hazánkat még nemzetközi versenyen egyetlen sportágban sem képviselte, így az Abu Dhabi Világjátékok lesz számára az első nemzetközi megmérettetés. A tenisz mellett a kerékpár a másik kedvenc sportja. A Világjátékokon Cservenka Istvánnal indul vegyes párosban.

Kelemen Zsombor

Egyesület: Pillangó SE,

Versenyszám: férfi egyéni és férfi páros

Zsombor kezdőként került be az SO teniszversenyek rendszerébe. Piros, azaz nemzetközi 1-es szinten kezdett, jelenleg pedig az 5-ös (a legmagasabb) nemzetközi szinten teniszezik. Évről évre minden versenyen dobogós helyezést ér el, a 2015-ös Los Angeles-i Világjátékokon a legerősebb divízióban, férfi egyéniben ezüst, míg vegyes párosban Begovics Évával arany érmet szerzett. Abu Dhabiban edzőtársával és barátjával Sárosi Balázzsal indul párosban.

Sárosi Balázs

Balázs már akkor is jól teniszezett, amikor édesapja egy újságban olvasott a Magyar Speciális Olimpia Szövetség teniszversenyeiről. Sebestyén Kata szakág vezetővel egyeztetve kezdtek el SO tenisz versenyekre járni, ahol nemcsak új barátokat, de új motivációt is szerzett tenisz tudásának fejlesztéséhez, hiszen a Speciális Olimpia Mozgalom által fiatal kora ellenére Abu Dhabiban már második alkalommal képviseli hazánkat nemzetközi versenyen. 2016-ban a Magyar Tenisz Szövetség az Év Speciális Olimpikonjának választotta. Jelenleg pedig az UNIQA Sportnagykövete. Abu Dhabiban edzőtársával és barátjával Sárosi Balázzsal indul párosban.

Cservenka István

Egyesület: Életfa SE

Versenyszám: férfi egyéni, vegyes páros

István rutinos és képzett játékos. Számos Speciális Olimpia tenisz versenyt nyert az elmúlt években, a legerősebb divízióban. Számos alkalommal volt a verseny legjobb játékosa. Először 3 évvel ezelőtt képviselte hazánkat nemzetközi versenyen Németországban, ahol a második legerősebb divízióban ezüst érmet nyert. Nagyon szeret dolgozni, nemcsak a teniszpályán, de a munkahelyén is. A Világjátékokon életében először versenyez vegyes párosban, ahol Keresztesi Alexandrával indul.